Relacja ze spotkania opłatkowego

Kontynuując wieloletnią tradycję, w dniu 7 stycznia 2017 r. w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny”, przy parafii św. Wawrzyńca we Wrocławiu, zebraliśmy się na kolejnym noworocznym spotkaniu opłatkowym Wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich Archidiecezji Wrocławskiej. Jak zwykle rozpoczęło się ono od adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy akademickiej, a po niej została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Bp. Andrzeja Siemieniewskiego w asyście o. Mirosława Salamońskiego OCD, moderatora wrocławskiej wspólnoty RRN. Jednym z głównych przekazów homilii Księdza Biskupa, którą traktujemy poniekąd jako zadanie na cały rok, było wezwanie, aby w codzienności stawać się rodziną na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.

Po zakończeniu uroczystej Mszy św. spotkaliśmy się w sali kominkowej duszpasterstwa, której osobliwy klimat dopełnia uroku tych spotkań. Były zatem życzenia i łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie przy akompaniamencie skrzypiec, fletu oraz „kultowego” pianina, agapa, a przede wszystkim możliwość bezpośrednich spotkań i rozmów.
Od dwunastu lat corocznie w naszych spotkaniach opłatkowych uczestniczy Biskup Andrzej, dla którego „Wawrzyny” są miejscem szczególnym, gdyż to także tutaj kształtowała się jego późniejsza droga kapłańskiego powołania.

Tegoroczne spotkanie zgromadziło największą, jak dotąd, ilość uczestników – ponad 60 osób. W radosnym nastroju przeżyliśmy czas wspólnego kolędowania, wielu rozmów, podczas których wspominaliśmy początki Ruchu Rodzin Nazaretańskich we Wrocławiu – czyli rok 1986, a także dzieliliśmy się osobistym doświadczeniem wiary.

Do Siego Roku – z Bożym błogosławieństwem i pod opieką Matki Bożej!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii.

 

Copyright © 2013 Ruch Rodzin Nazaretańskich, Wrocław

Informacje | Aktualności | RRN w Polsce | Kontakt